Pakiet Zdrowe Jelita — wykonaj pakiet badań na nietolerancje pokarmowe
Dlaczego warto wykonać u siebie badanie na nietolerancje pokarmowe? Jakie konsekwencje i objawy mogą nieść za sobą celiakia i nietolerancja laktozy? Pakiet „Zdrowe Jelita” obejmuje badania w kierunku trwałych najczęściej występujących nietolerancji pokarmowych: nietolerancji glutenu (celiakii) oraz nietolerancji laktozy.
Spis treści:
- Nietolerancje pokarmowe — co warto o nich wiedzieć?
- Pakiet Zdrowe Jelita – jak nietolerancja glutenu i laktozy mogą wpłynąć na Twoje zdrowie?
- Dlaczego warto wykonać u siebie badanie na nietolerancje pokarmowe?
- Pakiet Zdrowe Jelita – najbardziej dokładne badanie popularnych nietolerancji pokarmowych
- Jak wykonać i zamówić pakiet Zdrowe Jelita?
Nietolerancje pokarmowe — co warto o nich wiedzieć?
Nietolerancje pokarmowe są często mylone z alergią pokarmową i mają inną charakterystykę. Schorzenia te polegają na nieprawidłowej reakcji organizmu na spożywane pożywienie. Nietolerancja pokarmowa jest dla wielu osób utrudniającym życie problemem, z którym ciężko sobie poradzić. Prowadzi do uciążliwych objawów, które są efektem walki przeciwciał z alergenem. U osób chorych występują bardzo różne, często niespecyficzne dolegliwości, co utrudnia prawidłową diagnostykę. Najczęstsze objawy obejmują:
- bóle głowy,
- uczucie zmęczenia,
- nudności,
- wymioty,
- biegunka,
- bóle stawów i mięśni
- wysypki i problemy skórne
Najczęstszym typem nietolerancji jest nietolerancja pokarmowa na mleko i laktozę, a także nietolerancja na gluten i pszenicę. Wówczas osoba cierpiąca na nietolerancję zmuszona jest do przestrzegania ścisłej diety, która wyklucza te produkty.
Pakiet Zdrowe Jelita – jak nietolerancja glutenu i laktozy może wpłynąć na Twoje zdrowie?
Zarówno nietolerancja laktozy i glutenu mają swoje źródło w jelitach – „drugim mózgu” człowieka. Stan zapalny jelit może powodować różne kłopoty zdrowotne, ponieważ zaburza równowagę całego organizmu. Warto więc kompleksowo zadbać o „drugi mózg”, by znacznie poprawić stan swojego zdrowia i po prostu poczuć się lepiej.
Objawy trwałej nietolerancji glutenu i laktozy mogą być łagodne lub bardzo gwałtowne. U części pacjentów będą występowały biegunki i wymioty, podczas gdy inni nie będą odczuwali żadnych dolegliwości ze strony układu pokarmowego, a choroba będzie się objawiała na przykład przez wypryski na skórze, swędzenie, czy ogólne osłabienie organizmu. Warto jednak wiedzieć, że nawet jeśli celiakia występuje u Ciebie bez żadnych objawów, to i tak niszczy Twój organizm.
Nietolerancje pokarmowe – umów się na badanie
Dlaczego warto wykonać u siebie badanie na nietolerancje pokarmowe?
Wiele problemów zdrowotnych takich jak słaba odporność i częste infekcje, depresja, padaczka, problemy z poczęciem dziecka, osteoporoza, niski wzrost, anemia, poronienia a nawet nowotwory mają swój początek w nietolerancjach pokarmowych. Poprawne i szybkie zdiagnozowanie przyczyny powstawania tych problemów zdrowotnych pozwoli Ci na pozbycie się objawów i możliwość zadbanie o swoje zdrowie.
Trwała nietolerancja glutenu (celiakia) jak i nietolerancja laktozy są chorobami uwarunkowanymi genetycznie to znaczy, że do ich występowania potrzebne są odpowiednie zestawy genów. Te zmiany możemy wykryć wykonując badania genetyczne na nietolerancje pokarmowe.
Tylko badanie genetyczne da Ci odpowiedź:
- Czy możesz mieć celiakię i nietolerancję laktozy – odpowiedź na całe życie
- Czy Twoi bliscy też mają się przebadać – na te choroby może też chorować ktoś z Twojej rodziny
- Czy powinieneś wykonywać regularne badania z krwi, aby zadbać o swoje zdrowie
Testy na nietolerancje pokarmowe IgG zależne, które kosztują całościowo nawet kilka tysięcy złotych tak naprawdę nie są rekomendowane przez specjalistów. Nie ma żadnych dowodów na to, że ich wyniki mają jakąkolwiek wartość.
Pakiet Zdrowe Jelita – najbardziej dokładne badanie popularnych nietolerancji pokarmowych
Wybierając badanie genetyczne warto sprawdzić jego zakres. Aby mieć 100% pewność badanie celiakii powinno obejmować haplotypy DQ2.2 (DQA1*05, DQB1*02), HLA-DQ2.5 (DQA1*02, DQB1*02), HLA DQ8 (DQA1*03, DQB1*03). Z kolei badanie na nietolerancję laktozy powinno obejmować dwie zmiany w genie LCT — C/T(-13910) oraz G/A(-22018). Oprócz najszerszego zakresu do badania celiakii otrzymasz od nas również zalecenia lekarza oraz dietetyka klinicznego.
Jakie badania wykonasz w ramach pakietu?
🔴Celiakia – geny HLA-DQ2,2, HLA-DQ2,5, HLA-DQ8
🔴Nietolerancja laktozy — wszystkie polimorfizmy w genie LCT (13910 oraz 22018)
W pakiecie standardowym otrzymujesz:
✔bezpłatną dostawę (kurier/paczkomat)
✔domowy zestaw pobraniowy
✔odbiór próbek gratis
✔wynik w 7–10 dni roboczych
Zamów badanie genetyczne — Pakiet Zdrowe Jelita
W ramach pakietu:
- Najszerszy zakres badania na celiakie (DQ2,2 DQ2,5 DQ8 w podjednostce α i β).
- Nietolerancja laktozy — wszystkie polimorfizmy w genie LCT (13910 oraz 22018)
- Wynik badania już do 10 dni roboczych.
- Kurier w cenie badania dostarczy do Ciebie zestaw do samodzielnego pobrania i odbierze go po zamówieniu na stronie.
- Do wyniku badania otrzymasz pisemne zalecenia lekarskie oraz dietetyczne, a przy pozytywnym rezultacie – dodatkowo przykładowe menu bezglutenowe.
- Badanie jest bezbolesne, wykonywane z wymazu z policzka (taka próbka ma większą stabilność niż próbka krwi).
- Badanie objęte jest gwarancją próbki – każda próbka która trafi do badania jest objęta gwarancją co oznacza, że gdyby wymaz okazał się „niewystarczający” kolejny zestaw otrzymają Państwo bezpłatnie.